Tomasz Smokowski
zapytaj o ofertę

Tomasz Smokowski to jedna z najbardziej nietuzinkowych postaci w polskich mediach sportowych. Przez lata kojarzony głównie ze stacją Canal+, gdzie współtworzył Ligę+ Extra, najpopularniejszy program o polskiej ekstraklasie. Dzisiaj jest jedną z czterech postaci tworzących Kanał Sportowy. Angażuje się również w liczne przedsięwzięcia okołosportowe, sam czynnie uprawia sport i zachęca innych do podejmowania aktywności fizycznej poprzez popularny na Twitterze hasztag #rusz4litery.

  • Przez ponad 20 lat związany ze stacją Canal+ Sport, gdzie pełnił funkcje dziennikarza, komentatora, a także dyrektora redakcji sportowej. Potem 1,5 roku spędził w Polsacie Sport,
  • W 2002 roku wyreżyserował dokument „W Kadrze – Korea 2002”, przedstawiający kulisy występu polskiej reprezentacji w mistrzostwach świata w Korei i Japonii,
  • Pomysłodawca i współorganizator 1mili – jednej z najpopularniejszych amatorskich imprez biegowych w Polsce,
  • Jeden z założycieli topowego kanału sportowego na polskim YouTubie – „Kanał Sportowy”,
  • Współprowadzący najpopularniejszego piłkarskiego programu w sieci – „Moc Futbolu”.

Jest postacią o niezwykle szerokich horyzontach, pasjonatem dobrej książki oraz muzyki. Cechuje go niebanalne podejście do mediów. Ma na koncie wiele ukończonych maratonów. Gra w tenisa i promuje padla.

Od maja 2022 roku jest ambasadorem bukmachera Superbet. Do tej pory współpracował również z takimi markami jak Nivea, Adidas czy Alior Bank.