KFC – MUNDIAL

Kampania realizowana z KFC była prowadzona na kilku platformach, a start wypadał w trakcie pierwszej gali nowego projektu – MOVE Federation, którego KFC było jednym ze sponsorów.

Wszystkie działania promocyjne zostały spięte hashtagiem #11na11, który zyskał popularność w mediach społecznościowych, dzięki czemu udało się zwiększyć świadomość́, że marka KFC jest aktywna przy dużych imprezach sportowych.

CEL:

Wspólnie z klientem zaplanowaliśmy parasol komunikacyjny wokół MŚ w Katarze. Jednym z głównych założeń, była realizacja działań wizerunkowych oraz sprzedażowych, które miały poinformować kibiców o możliwości zamawiania posiłków z KFC do domów za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji, oraz powiązania marki ze sportowymi emocjami towarzyszącymi mundialowi.

STRATEGIA

Wielkie sportowe imprezy przyciągają miliony fanów. Mundial jest jednym z tych wydarzeń, które zyskują uwagę nie tylko sympatyków futbolu, ale też tych, którzy nie śledzą piłkarskich rozgrywek na bieżąco.

By dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, postawiliśmy na równoległe wykorzystanie różnych przestrzeni komunikacji. Kampania realizowana była na: YouTubie, Instagramie, TikToku i portalu internetowym Weszło. Wśród zaproszonych do współpracy twórców znaleźli się: Mateusz Święcicki i Filip Kapica (dziennikarze sportowi), prowadzący kanał Matura to Bzdura oraz influencer Mikołaj Tyszka.

W celu realizacji zaplanowanego parasola komunikacyjnego stworzyliśmy hashtag #11na11, idealnie wpasowujący się zarówno w piłkarskie emocje, jak i produktową ofertę marki. W stałym menu KFC znajduje się kubełek 11na11, a legendarna panierka flagowego produktu składa się właśnie z 11 przypraw.

JAK DZIAŁALIŚMY

Stawiając na cenionych dziennikarzy sportowych – Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicę, osiągnęliśmy dwa cele: dostarczyliśmy eksperckie materiały i za pomocą platformy TikTok dotarliśmy do odbiorców generacji Z. Obaj w filmach wykorzystywali #11na11, dodatkowo lokując KFC za pomocą koszulek i pudełek powiązanych akcją.

Współpraca z Grupą Weszło opierała się na trzech filarach: Weszło TV, portalu weszlo.com oraz mediach społecznościowych grupy i była realizowana codziennie przez cały okres trwania mundialu.

Trzeci filar, to seria 11 szybkich wywiadów przeprowadzonych przez influencera Mikołaja Tyszkę, który rozmawiał ze znanymi postaciami świata futbolu, rapu i gamingu. To pozwoliło rozbudować profil KFC na TikToku. Materiały były tworzone w konwencji mundialowych powołań. Tyszka wybierał 11 influencerów, których widziałby w swojej drużynie i to z nimi przeprowadzał krótkie rozmowy

Czwartym ogniwem była współpraca z kanałem „Matura to bzdura”.

Odcinek specjalny, w którym prowadzący przeprowadzili krótki quiz ze znajomości zasad futbolu, docierając do szerszej grupy odbiorców, niekoniecznie na co dzień śledzących piłkarskie zmagania. Najlepsze odpowiedzi w quizie zostały nagrodzone brandowanymi koszulkami. Współpraca z MtB zapewniła KFC dodatkową obecność na trzech platformach społecznościowych – TikToku, Instagramie oraz w formie YT Shorts. Krótkie materiały powstały na bazie głównego filmu i wygenerowały odpowiednio: 1 ,75 mln wyświetleń dla TikToka, 1 ,06 mln dla YT Shorts oraz 131 tys. dla IG reels.

LICZBY:

  • 7 różnych formatów video
  • 89 brandowanych materiałów
  • ponad 20 000 komentarzy
  • prawie 20 mln wyświetleń