ADIDAS & TOMASZ SMOKOWSKI
7 odwiedzonych warszawskich stadionów
26 przebiegniętych kilometrów

Współpraca influencersko-conentowa dla marki z branży odzieżowej. 

Działania influencerskocontentowe dla marki Adidas miały na celu przedstawienie i promocję najnowszego modelu obuwia do biegania – ADIZERO ADIOS PRO, następcę legendarnych butów ADIZERO ADIOS. W kampanię zaangażowany został Tomasz Smokowski, czołowy dziennikarz sportowy w Polsce, a zarazem pasjonat biegania i organizator profesjonalnych zawodów biegowych dla amatorów „1 Mila”. 

W ramach współpracy odpowiadaliśmy za: 

  • Zaprojektowanie koncepcji kampanii, opartej na testach obuwia przez Tomasza Smokowskiego.
  • koordynowanie i wsparcie działań influencera w ramach komunikacji w social mediach.
  • Lokowanie kampanii w Kanale Sportowym.

Działania Tomasza Smokowskiego dla marki Adidas 

W ramach kampanii Tomasz Smokowski poprowadził w butach Adidas ADIZERO ADIOS PRO zawody „1 Mila”, po czym wyruszył w ponad 20-kilometrową trasę śladem stołecznych stadionów piłkarskich. Testując najnowszy model obuwia, Smokowski zrecenzował w swoich social mediach odczucia związane z wykorzystaniem Adidas ADIZERO ADIOS PRO, zarówno w kontekście szybkiego startu na stadionie, jak i długiego wybiegania w terenie. 

Akcja towarzyszyła biciu rekordu świata w półmaratonie, do którego doszło w tym samym czasie w Pradze. Biegaczka, która uzyskała najlepszy wynik w historii, używała tych samych butów Adidas ADIZERO ADIOS PRO. To właśnie ten wynik stał się pretekstem do rzucenia przez Smokowskiego wyzwania swoim fanom, w ramach którego mieli oni używać dedykowanego akcji hasztaga nawiązującego do rekordu i premiery butów. Finalnie to liczba wykorzystania go przez internautów wyznaczyła dystans, który do przebiegnięcia miał dziennikarz. 

Działania influencera spotkały się ze sporym zainteresowaniem wśród obserwujących. Dzięki zaangażowaniu Tomasza Smokowskiego w kampanię, promocja dotarła do określonej grupy docelowej, ściśle zainteresowanej tematyką lekkoatletyki i samego biegania. 

Odpowiadaliśmy również za współpracę Tomasza Smokowskiego z takimi markami jak: Kuchnia Vikinga czy Nivea Men.